de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
carebiuro.com/

Praca na Gewerbe i brak ubezpieczenia, konsekwencje prawne

Bądź przedsiębiorcą, załóż Gewerbe w Niemczech

 

Z jakimi konsekwencjami prawno-finansowymi muszę się liczyć, gdy nie mam ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech? Czy koszty leczenia w Niemczech są wysokie?

Jeżeli nie posiadasz wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech musisz przede wszystkim liczyć się z obowiązkiem płacenia prywatnie za każdą usługę służby zdrowia na terenie Niemiec. Nie tylko Ty, także Twoi bliscy, rodzina, którzy bez Twojego ubezpieczenia, do którego mogliby być dopisani, będą zmuszeni do płacenia za każde interwencję służby zdrowia na Wasze dobro.   

Od prostej wizyty u internisty, poprzez badania, konsultacje specjalistów, na zabiegach chirurgicznych, pobytach w szpitalu czy transporcie do szpitala skończywszy. Koszty leczenia w Niemczech są bardzo wysokie i mało kogo stać na to by je płacić z własnej kieszeni. Nikt zresztą tego nie robi - nałożony obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego na wszystkich obywateli zameldowanych w Niemczech w tym cudzoziemców ogranicza takie ryzyko do minimum. Jeżeli uważasz, że jest to zamach na Twoją niezależność, i że rząd niemiecki zmusza Cię do czegoś a Ty jesteś wolnym człowiekiem to nie życzymy Ci sprawdzenia granic Twojej wolności w chwili, gdy będziesz zmuszony zapłacić np. kilkanaście tysięcy € za operację chirurgiczną. Nawet jeżeli po niej wrócisz do Polski niemiecki fiskus znajdzie sposób by te pieniądze windykować z Ciebie bez oporu.

Należy jasno też wyartykułować, że zgodnie z ustawą § 193 ust. 4 VVG osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego są dodatkowo karane finansowo, a kary te nie należą do najniższych. Za pierwsze sześć miesięcy kara równa jest wysokości miesięcznej składki, za każdy następny miesiąc kara to 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia.

Złowieszcza jednak jest najbardziej informacja, że w przypadku ustawicznego niepłacenia składek możemy być deportowani z Niemiec i odnotowani w systemie niemieckim jako osoba unikająca podstawowego obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Czy Urząd ds. Cudzoziemców w Niemczech zajmuje się osobami niepłacącymi ubezpieczenia w Niemczech? Czy grozi mi ewentualnie deportacja do kraju za brak wykupionego ubezpieczenia?

Jeżeli przebywamy w Niemczech a nie jesteśmy zameldowani, nie pracujemy i w dodatku nie mamy ubezpieczenia Urząd ds. Cudzoziemców może uznać nasz status za wymagający natychmiastowej reakcji administracyjnej i zastosować krok prawny w postaci natychmiastowej deportacji do Polski.

By nie doprowadzić do tak krytycznej i fatalnej w skutkach reakcji niemieckiego systemu administracyjno-prawnego w Niemczech powinniśmy jeszcze przed wyjazdem zaplanować scenariusz naszego pobytu na terenie Niemiec.

Jeżeli jedziemy do pracy, to starajmy się nie jechać tzw. "w ciemno", jeżeli już mieszkamy w Niemczech to zadbajmy o nasze zameldowanie. Gdy jednak nie mamy jeszcze ani pracy, ani meldunku,

zadbajmy przynajmniej o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne na terenie Niemiec. Takie wykupisz np. na www.euro-ubezpieczenia.de

 

Czy faktycznie system niemiecki może mnie deportować do Polski, gdy Unia Europejska co do zasady gwarantuje swobodę poruszania się po jej terenie, a więc i mieszkania w dowolnym jej miejscu?

Przynależność Polski do Unii Europejskiej to nie tylko przywileje i korzyści, ale i obowiązki, na które się zgodziliśmy przystępując do Unii. Jednym z istotnym obowiązków obywatela PL przebywającego poza granicami kraju jest meldunek, gdy przebywamy w innym kraju dłużej niż 3 miesiące oraz posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli Cię na to stać - nie musisz pracować. Minimum koniecznie dla legalności długoterminowego pobytu za granicą to meldunek i ubezpieczenie.

Jeżeli te dwa obowiązki nie są spełnione, służby danego kraju np. niemiecki Urząd ds. Cudzoziemców ma pełne prawo wydać względem Ciebie nakaz opuszczenia terenu Niemiec, a jeżeli nie zastosujesz się do niego dobrowolnie może Cię deportować do kraju.

By nie dopuścić do takiej sytuacji, gdy przebywasz dłużej za granicą, mocno nakłaniamy do legalizacji pobytu, w tym przypadku u naszego zachodniego sąsiada.

Zacznijmy od ubezpieczenia zdrowotnego - to nie tylko obowiązek, ale i komfort pobytu za granicą.

Ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje nam stałą i bezpłatną obsługę wszystkich placówek medycznych na terenie całych Niemiec bez względu na czas i charakter pobytu, wiek czy stan zdrowia. Jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie w Niemczech mamy dostęp do służby zdrowia i żaden lekarz nie może nam odmówić pomocy. A tak się zdarza, gdy ubezpieczenia nie posiadamy.

 

 

By nabyć atrakcyjne ubezpieczenie zdrowotne możesz zajrzeć na strony: www.euroKV.de,  www.care-promo.dewww.euro-ubezpieczenia.de

Nasi doradcy ubezpieczeniowi wyspecjalizowani w obsłudze Polaków w Niemczech przygotują dla Ciebie zindywidualizowaną ofertę ubezpieczeniową, która da Tobie i Twoim bliskim pełną ochronę na wypadek choroby czy wypadku w Niemczech. Oferty, które szczególnie polecamy to:

 

CARE PRIMO

Ubezpieczenie na cały świat ze szczególnym uwzględnieniem Unii Europejskiej.

Szczególnie skierowane do osób pracujących w Niemczech na samozatrudnieniu tzw. gewerbe oraz osób zameldowanych na stałe w innym kraju niezależnie od statusu zawodowego - także dla bezrobotnych.

Care primo gwarantuje stałą NIEROSNĄCA stawka przez cały okres trwania ubezpieczenia nawet do 2 lat oraz posiadanie tzw. ochrony cywilnej (OC) w cenie do 0,11 €/ miesiąc.

Całkowity koszt składki w tym OC za miesiąc to tylko ok. 44 € miesięcznie.

Przy zawarciu ubezpieczenia Care-primo mamy też gwarancję ubezpieczenia na urlopie w Polsce -przy ubezpieczeniu 6 miesięcznym – 21dni, przy umowie na 12 miesięcy nawet do 44 dni.

 

ECONOMY 

To świetna propozycja dla Polek pracujących w charakterze opiekunek na zasadzie samozatrudnienia tzw. Gewerbe w Niemczech. Składka dla pobytu do 3 miesięcy wynosi tylko 1 €/dziennie.

Z tej oferty może skorzystać każdy Polak, który ma adres w Niemczech nawet do 2 lat pobytu na terenie Niemiec.

Podstawowe stawki tego ubezpieczenia są wyjątkowe atrakcyjne i przedstawiają się następująco:

do 90 dni- 1€/dzień

91-180 dni- 1,35€/dzień

181-365 dni- 1,95€/dzień

 

CARE PROTECTOR

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) - jest to jedno z najważniejszych ubezpieczeń w Niemczech, które daje nam ochronę od szkód wyrządzonych innym osobom.

Składka miesięczna 25€ daje polisę na kwotę 1 mln €.

 

ubezpieczenie zdrowotne w niemczech

Firma w Niemczech działa solidnie
Niemiecki rynek dla polskich pracowników - załóż firmę w Niemczech!
Gewerbe w Niemczech to nietrudna aktywność, warto ją podejmować
Gewerbe to najlepsza forma aktywności dla małych polskich firm
Składkę na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech można oszacować online
Praca w Niemczech ma różne wymagania
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech za 55€
Ubezpieczenie chorobowe w Niemczech od 30€
Praca w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech - Wszystkie ważne fakty
Działalność gospodarcza w Niemczech koszty
Ubezpieczenie na Gewerbe za 30€/miesiąc
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech EuroKV
Firma w Niemczech i podatki, Einkommensteuertabelle
Firma w Niemczech i Polacy w Niemczech
Kwoty wolne od podatku i klasy podatkowe
Firma bez zameldowania i meldunek w Niemczech
Gewerbe w Niemczech co potrzebuje?
Szybko i skutecznie – założenie firmy w Niemczech
Założenie firmy w Niemczech w 24h
Gewerbe w Niemczech czy Kindergeld – Pomoc
Zrób to tak! Twoja Gewerbe w Niemczech
Gewerbe i koszty w Niemczech
Kindergeld 2019 a Gewerbe w Niemczech
Ubezpieczenie Zdrowotne w Niemczech i twoja Firma
EuroKV polskie ubezpieczenie w Niemczech
Jak prowadzić własną działalność w Niemczech?
Zwrot podatku w Niemczech- wszystkie porady naszych ekspertów
Komu należy się zwrot podatku w Niemczech?
Klasy podatkowe za zachodnią granicą czyli w Niemczech
Wyższy zwrot podatku w Niemczech? Z Carebiuro to się uda
Zwrot podatku dla Polaków w Niemczech. Kilka zasad
Kleingewerbe w Niemczech razem z Carebiuro
Eurokv- Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Ubezpieczenie zdrowotne dla budowlańców w Niemczech
Podatki w Niemczech. Wszystkie ważne informacje
Progi, klasy podatkowe w Niemczech. Porady
Podatki dla polskiej firmy w Niemczech
Ulgi podatkowe dla polskich firm w Niemczech
Dobrze owocujące branże- praca w Niemczech dla Polaków
Rejestracja twojej firmy w Niemczech
Sprawdź to zanim założysz swoją firmę w Niemczech
Twoja własna firma w Niemczech na wyciągnięcie ręki!
Wszystko na temat jak założyć własną Firmę w Niemczech
Zakładanie własnej firmy w Niemczech krótko i na temat
Założenie własnej firmy w Niemczech to zadanie proste
Jak prowadzić swoją firme w Niemczech
Niemcy i ubezpieczenie zdrowotne – wszystko co musze wiedzieć!
Praca na Gewerbe i brak ubezpieczenia, konsekwencje prawne
Ubezpieczenie w Niemczech jest obowiązkowe- ważne!
Prowadzenie firmy w Berlinie, czyli jak działać gospodarczo w kraju?
Firma w Niemczech dostaje bardzo dobrą obsługę
Firma w Niemczech obsługiwana od A do Z
Mała firma w Niemczech
W Niemczech opłaca się prowadzić mała firmę.

© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.