de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
carebiuro.com/

Twoja własna firma w Niemczech na wyciągnięcie ręki!

Możesz mieć firmę w Niemczech już dziś. To proste!

Tysiące Polaków coraz częściej wybierają na miejsce prowadzenie własnej działalności gospodarczej naszego najbliższego zachodniego sąsiada - Niemcy. Otwierają tu firmy jednoosobowe, przenoszą firmy z Niemiec, zakładają oddziały polskich spółek. Sprzyja temu nie tylko swoboda przemieszczania się w granicach Unii Europejskiej, swoboda handlu i usług a przede wszystkim oszczędności jakie daje prowadzenie firmę w Niemczech.

W Carebiuro doradzamy wszystkim rodakom chętnym prowadzić własną firmę w Niemczech. Prowadzimy naszą działalność od wielu lat, skupiając się na wsparciu merytorycznym Polaków w zakresie zakładania i prowadzenia firmy, rozliczania, księgowości, podatków i ubezpieczeń.

 

Jak przebiega rejestracja firmy w Niemczech?

Aby zarejestrować firmę w Niemczech potrzebny będzie Ci adres zameldowania i dowód osobisty. Dowód zapewne masz, a co z meldunkiem? Jeżeli nie planujesz zamieszkania/meldunku w Niemczech możesz dokonać użyczenia takiego adresu zameldowania, pod którym będzie działać Twoja firma od Carebiuro.de. Będzie to oficjalny adres prowadzenia działalności w Niemczech. W ramach umowy użyczenia meldunku gwarantujemy nie tylko umowę użyczenia meldunku biurowego, ale założenie działalności gospodarczej, prowadzenie korespondencji w tym odbieranie poczty i powiadamianie, tłumaczenia dokumentów, pomoc w wyborze banku oraz otwarciu konta bankowego w Niemczech oraz wsparcie we wszystkich aspektach działalności wymagających znajomości języka niemieckiego. 

Kolejne krok do własnej firmy w Niemczech to uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej w Niemczech. Ten wydaje urząd skarbowy właściwy dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Ubezpieczenie zdrowotne dla polskiego przedsiębiorcy w Niemczech

Czas na ubezpieczenie zdrowotne, które jest obowiązkowe dla każdego obywatela w Niemczech a szczególnie dla przedsiębiorców.  Wybrać możesz ubezpieczenie prywatne dobrowolne oraz ustawowe państwowe. Obie formy ubezpieczenia są równoprawne i dają nam pełny dostęp do niemieckiej służby zdrowia. Różnią się jedynie zasadami wyliczenia składek oraz pojemności pakietu ubezpieczeniowego.                                                                               

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne tzw. ustawowe można nabyć w jednej z ponad 100 państwowych kas chorych. Składki obliczane są od wysokości przychodów Twojej działalności gospodarczej w Niemczech a na podstawie Twojego ubezpieczenia mogą do niego zostać dopisane bez dodatkowych kosztów bliskie osoby z rodziny pozostające na Twoim utrzymaniu.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które jest szczególnie polecane osobom prowadzącym własny biznes w Niemczech jest bardziej komfortowe. Składka jest tu ustalana indywidualnie a podstawą jej wyliczenia jest nasz wiek i stan zdrowia w momencie zawierania umowy. Może się więc okazać, że prywatne ubezpieczenie będzie tańsze niż to oferowane przez państwową kasę chorych a dawać nam będzie lepsze warunki leczenia i korzystania z komfortowych warunków służby zdrowia na terenie Niemiec.

 

Podatki w Niemczech

Każdy polski przedsiębiorca, który legalnie prowadzi firmę w Niemczech ma świadomość, że podlegając niemieckiemu systemowi ma obowiązek rozliczania się z podatków z fiskusem. Niemiecki system podatkowy można nazwać unikalnym na skalę europejską. Różni się on generalnie od polskiego systemu podatkowego - szczęśliwie z korzyścią dla naszych rodaków a jego opanowanie tak by przynosił wymierne korzyści dla polskiego przedsiębiorcy jest procesem złożonym i żmudnym.

Na niemiecki system podatkowy składa się VI klas, do których przyporządkowanie podatnika odbywa się przede wszystkim na podstawie jego sytuacji rodzinnej. By uzyskać informację o przyporządkowaniu nas do danej klasy podatkowej można skorzystać z tzw. elektronicznej karty podatkowej, dzięki której sprawdzimy nasz status jako podatnika jak również dowiemy się do jakiej klasy jesteśmy zaklasyfikowani. Możemy takie informacje pozyskać też drogą mailową lub pocztową - po złożeniu stosownego wniosku do urzędu finansowego.

 

System podatkowy w Niemczech

Biegła znajomość systemu fiskalnego to podstawa dobrego rozliczenia podatków w Niemczech. Obserwując liczne zapytania, związane z podatkami w Niemczech czy dyskusje o tematyce podatkowej nasuwa się jeden wniosek. System podatkowy w Niemczech jest skomplikowany i bez pogłębionej fachowej wiedzy samodzielne rozliczenie podatków może sprawić wiele kłopotu i nie przynieść spodziewanych profitów. Warto zastanowić się, czy w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem nie jest powierzenie tego zadania profesjonalistom. W kancelarii Carebiuro wyodrębniliśmy osobny zespół, który zajmuje się tylko kwestiami podatkowymi polskich klientów pracujących czy prowadzących firmy w Niemczech. Jest to niezmiernie korzystne rozwiązanie, z którego korzystają rzesze naszych rodaków. Za niewielką zryczałtowaną miesięczną opłatą pozyskujecie Państwo pewność, że Wasze podatki są pod fachową opieką a korzyści płynące z niemieckiego systemu fiskalnego wykorzystane w maksymalny sposób.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z pomocy Carebiuro w założeniu i prowadzeniu działalności w Niemczech. Dzięki wiedzy naszego zespołu będziecie mieć pewność fachowej opieki i prawidłowości formalności administracyjno-prawnych.

 

działalność gospodarcza w niemczech

Firma w Niemczech działa solidnie
Niemiecki rynek dla polskich pracowników - załóż firmę w Niemczech!
Gewerbe w Niemczech to nietrudna aktywność, warto ją podejmować
Gewerbe to najlepsza forma aktywności dla małych polskich firm
Składkę na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech można oszacować online
Praca w Niemczech ma różne wymagania
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech za 55€
Ubezpieczenie chorobowe w Niemczech od 30€
Praca w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech - Wszystkie ważne fakty
Działalność gospodarcza w Niemczech koszty
Ubezpieczenie na Gewerbe za 30€/miesiąc
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech EuroKV
Firma w Niemczech i podatki, Einkommensteuertabelle
Firma w Niemczech i Polacy w Niemczech
Kwoty wolne od podatku i klasy podatkowe
Firma bez zameldowania i meldunek w Niemczech
Gewerbe w Niemczech co potrzebuje?
Szybko i skutecznie – założenie firmy w Niemczech
Założenie firmy w Niemczech w 24h
Gewerbe w Niemczech czy Kindergeld – Pomoc
Zrób to tak! Twoja Gewerbe w Niemczech
Gewerbe i koszty w Niemczech
Kindergeld 2019 a Gewerbe w Niemczech
Ubezpieczenie Zdrowotne w Niemczech i twoja Firma
EuroKV polskie ubezpieczenie w Niemczech
Jak prowadzić własną działalność w Niemczech?
Zwrot podatku w Niemczech- wszystkie porady naszych ekspertów
Komu należy się zwrot podatku w Niemczech?
Klasy podatkowe za zachodnią granicą czyli w Niemczech
Wyższy zwrot podatku w Niemczech? Z Carebiuro to się uda
Zwrot podatku dla Polaków w Niemczech. Kilka zasad
Kleingewerbe w Niemczech razem z Carebiuro
Eurokv- Tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Ubezpieczenie zdrowotne dla budowlańców w Niemczech
Podatki w Niemczech. Wszystkie ważne informacje
Progi, klasy podatkowe w Niemczech. Porady
Podatki dla polskiej firmy w Niemczech
Ulgi podatkowe dla polskich firm w Niemczech
Dobrze owocujące branże- praca w Niemczech dla Polaków
Rejestracja twojej firmy w Niemczech
Sprawdź to zanim założysz swoją firmę w Niemczech
Twoja własna firma w Niemczech na wyciągnięcie ręki!
Wszystko na temat jak założyć własną Firmę w Niemczech
Zakładanie własnej firmy w Niemczech krótko i na temat
Założenie własnej firmy w Niemczech to zadanie proste
Jak prowadzić swoją firme w Niemczech
Niemcy i ubezpieczenie zdrowotne – wszystko co musze wiedzieć!
Praca na Gewerbe i brak ubezpieczenia, konsekwencje prawne
Ubezpieczenie w Niemczech jest obowiązkowe- ważne!
Prowadzenie firmy w Berlinie, czyli jak działać gospodarczo w kraju?
Firma w Niemczech dostaje bardzo dobrą obsługę
Firma w Niemczech obsługiwana od A do Z
Mała firma w Niemczech
W Niemczech opłaca się prowadzić mała firmę.

© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.